Leczenie łysienia androgenowego

Łysienie androgenowe to najpowszechniejszy typ łysienia. Występuje u ok. 50% populacji powyżej 40. roku życia, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Prawdopodobieństwo łysienia u danego mężczyzny będzie zależało od liczby łysych krewnych pierwszego i drugiego stopnia. Obok czynników genetycznych ważną rolę odgrywa wiek (częstość występowania łysienia typu męskiego wzrasta z wiekiem) oraz udział androgenów. Łysienie androgenowe może się nasilać i postępować¹. Jednak jest to proces, który można odwrócić!

Sięgnij po DX2LEK, który zatrzymuje nadmierne wypadanie włosów i stymuluje wzrost nowych włosów.

Działanie
DX2LEK:

DX2LEK zawiera minoksydyl – substancję czynną wskazaną w leczeniu łysienia typu męskiego do stosowania miejscowego, o skuteczności udowodnionej naukowo i popartej licznymi badaniami². DX2LEK nie tylko hamuje wypadanie włosów, ale także stymuluje odrost nowych włosów. Efektywność działania substancji czynnej zawartej w leku DX2LEK została potwierdzona w badaniach. Wyniki badań pokazują, że już po 4 miesiącach regularnego stosowania, zwiększa ilość nowych włosów nawet o 70%³.

 • hamuje nadmierne wypadanie włosów już po ok. 8 tygodniach
 • stymuluje wzrost włosów już po ok. 4-5 miesiącach
 • maksymalny odrost włosów po 12 miesiącach regularnego stosowania

Indywidualna odpowiedź na działanie minoksydylu jest różna i nieprzewidywana.

Jak stosować
DX2LEK:

 • DX2LEK może być stosowany u mężczyzn od 18 do 65 lat.
 • 1 ml DX2LEK należy nanosić kroplami w miejscach wypadania włosów na suchą skórę głowy 2 razy na dobę, mniej więcej co 12 godzin i lekko rozcierać opuszkami palców. Nie należy miejsc tych trzeć ani suszyć.
 • Całkowita dawka dobowa nie powinna być większa niż 2 ml.
 • DX2LEK należy nanosić kroplami za pomocą pompki dozującej – 1 ml płynu uzyskuje się po pięciokrotnym naciśnięciu przycisku pompki.
 • Należy dokładnie umyć ręce po zastosowaniu produktu leczniczego.
 • Nie należy stosować produktu leczniczego na inne części ciała.
 • Nie powinno się myć włosów i głowy przed upływem 4 godzin po zastosowaniu produktu leczniczego.
 • Należy zaprzestać leczenia po roku, jeżeli nie ma widocznych rezultatów kuracji.
 • Skład:1 ml płynu na skórę zawiera 20 mg minoksydylu (Minoxidilum).
 • Wskazania:Produkt leczniczy DX2LEK jest wskazany w leczeniu łysienia typu męskiego (alopecia androgenetica) u mężczyzn i u kobiet w wieku od 18 do 65 lat.
  DX2LEK jest najbardziej skuteczny u ludzi młodszych we wczesnych fazach procesu łysienia. Lepsze wyniki leczenia uzyskuje się w okolicy szczytu głowy niż w części czołowo-skroniowej. Zaprzestanie leczenia powoduje cofanie się efektu leczniczego w ciągu kilku miesięcy.
 • Przeciwwskazania:Nadwrażliwość na minoksydyl lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Okres ciąży i karmienia piersią.
  Choroby skóry głowy, np. nasilone zmiany w łojotokowym zapaleniu skóry, łuszczyca, zakażenia owłosionej skóry głowy, skóra z objawami przerwania ciągłości naskórka, poparzona słońcem skóra głowy.
  Nadciśnienie tętnicze (u pacjentów leczonych i nieleczonych).
  Stosowanie na świeżo ogoloną skórę głowy.
  Stosowanie pod opatrunkiem okluzyjnym.
  Równoczesne stosowanie miejscowo na owłosioną skórę głowy innych leków.
 • Pojemność:60 ml

DX2LEK, 20 mg/ml, płyn na skórę. 1 ml płynu zawiera 20 mg minoksydylu (Minoxidilum). Wskazania: Produkt leczniczy DX2LEK jest wskazany w leczeniu łysienia typu męskiego (alopecia androgenetica) u mężczyzn i u kobiet w wieku od 18 do 65 lat. DX2LEK jest najbardziej skuteczny u ludzi młodszych we wczesnych fazach procesu łysienia. Lepsze wyniki leczenia uzyskuje się w okolicy szczytu głowy niż w części czołowo-skroniowej. Zaprzestanie leczenia powoduje cofanie się efektu leczniczego w ciągu kilku miesięcy.
Podmiot odpowiedzialny: Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.


¹ Łysienie u mężczyzn, https://www.mp.pl/pacjent/dermatologia/lista/84264,lysienie-u-mezczyzn Dostęp online 20.01.2020;
² Łysienie androgenowe typu męskiego, https://www.mp.pl/pacjent/dermatologia/choroby/chorobyskory/171329,lysienie-androgenowe-typu-meskiego. Dostęp online 20.01.2020;
³ Janet L.Roberts. Androgenetic alopecia: Treatment results with topical minoxidil. J Am Acad Dermatol. 1987 Mar;16(3 Pt 2):705-10; Dostęp online: https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0190962287700917. Po 4 miesiącu badania w grupie pacjentów (16 mężczyzn i 1 kobieta) stosujących 2% roztwór minoksydylu odnotowano zwiększenie ogólnej liczby włosów z początkowej ilości 158,2 do 270,2 (wzrost o 70% względem wartości początkowej). W grupie placebo (18 mężczyzn) po 4 miesiącach odnotowano wzrost z ilości początkowej 162,6 do 246,9 (wzrost o 51,8% względem wartości początkowej).


To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ustawienia cookies